Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dopis, kterým Tarja dostala vyhazov

22. 7. 2006

Drahá Tarjo, Je čas vybrat který příběh o Nightwish zde končí a který bude pokračovat dál. Pracovali jsme na tomto díle 9 let a nejsme připraveni to vzdát. Nightwish je životní dráha, něco pro co se dá žít. Jsme si jistí, že to nemůžeme nechat být.

Stejně tak si jsme jistí, že už do do toho nemůžeme jít dále s tebou a Marcelem. V průběhu minulého roku se stalo něco smutného, co zůstává v mé hlavě každý den, ráno i večer. Tvůj postoj a přesvědčení skončit s Nightwish. To jsou věci, o kterých jsem nikdy nevěřil, že je uvidím mezi svými drahými přáteli. Lidé, kteří mezi sebou rok nemluví, nemohou zůstat v jedné kapele.

Zapojili jsme se do průmyslu kde obchodní stránka věci je nutným zlem a starostí po celou dobu. Jsme také kapelou, která vždy dělala muziku od srdce, pro přátelství a pro muziku samotnou. Duševní odkaz měl být vždy důležitější než peníze. Nightwish je skupina, jsou to emoce.
Obchod, peníze a věci, které nemají s s emocemi nic společného se pro tebe bohužel staly důležitějšími. Cítíš se, že jsi se, a svou hudební kariéru obětovala Nightwish, ale necítíš, co Nightwish dalo tobě.
Tento postoj se mi jasně ukázal ve dvou věcech, které jsi mi řekla na letišti v Torontu: "Já už Nightwish nepotřebuji" a "Pamatuj si Tuomasi, mohla bych kapelu opustit kdykoliv, varuji tě jen den předem."
Jednoduše již nemůžu psát další písně, abys je zpívala.

Říkala sis že jsi jen "hostující zpěvačka" v Nightwish. Nyní hostování končí a my budeme pokračovat s novou zpěvačkou. Buď si jistá, že pro nás je to stejné oživení jako pro tebe. Všichni jsme to tak cítili příliš dlouho.

Říkala jsi nám, že je jedno co, příští album Nightwish bude tvé poslední. My všichni chceme pokračovat tak dlouho - dokud plameny hoří. Takže, nemám smysl pokračovat s tebou v tvorbě příštího alba, kteréhokoliv.
Čtyři z nás přemýšleli nad touto situací nesčetněkrát a shodli jsme se, že toto je řešení, které chceme. Tak jsme to udělali. V prosinci 2004, v Německu jsi řekla, že už nikdy nepojedeš na tour delší jak dva týdny. Také jsi řekla, že můžeme zapomenout na U.S.A. a Austrálii protože výdělky a místa konání jsou příliš malá.
V jednom rozhovoru jsem přemýšlel jestli odchod Tarji bude znamenat konec kapely. Chápu, že lidé přemýšlí stejně. Ať už kdokoliv říká cokoliv, Nightwish je odrazem mé duše a já to nemůžu nechat být kvůli jedné osobě. Osobě která se soustředí na svou kreativitu víc než na cokoliv jiného, osobě pro kterou železo je víc než důl...
Akceptovali jsme a cítili stejně všechno, kromě chamtivosti, podceňovaní fanoušků a porušování slibů. Pět z nás souhlasilo, že Nightish je na prvním místě ve všem, co budeme dělat v letech 2004 - 2005. Pro tebe však bylo hodně věcí důležitějších. Konečným příkladem byla totálně vyprodaná show v Oslu, kterou jsi chtěla zrušit, protože jsi potřebovala cvičit na svůj sólový koncert, být s přáteli a jít do kina. Toto byla Marcelova slova ve vysvětlení zrušení koncertu. Budiž to jen jedním příkladem za mnoho dalších. Nemohl jsem se dívat na takové sobectví a odmítání našich fanoušků.

Nightwish je životní dráha a práce s mnoha závazky. Mezi námi i k fanouškům. S tebou tyto závazky nezvládneme.

Ani v hloubi nás nevíme, které z tvých já, nás dovedlo k tomuto závěru. Marcelo tě nějak změnil z milé dívky na primadonu, která neví co si dřív vzít. Jsi si příliš jistá svou nenahraditelností a postavením.

Je zřejmé, že svým stresem a trápením jsi vinila nás čtyři. A myslíš si, že jsme tě nerespektovali, nebo neposlouchali. Věř nám, chovali jsme tobě největší respekt jako k úžasné zpěvačce stejně jako ke kamarádce. A velmi brzy během pár minulých let se plány děly pod tvou taktovkou. Ty jsi byla vždy jediná, kdo chtěl víc peněz za show. Tento postoj "náhrady a víc peněz za vše" je důvodem, proč jsme tak moc zklamaní!

Moc si přejeme abys odteď poslouchala své srdce namísto Marcela. Kulturní rozdíly, kombinované s chamtivostí, přizpůsobováním a láskou jsou nebezpečná kombinace. Přestaň sama sebe ubíjet.

Toto rozhodnutí není nic, na co bychom byli zvlášť hrdí, ale nedala jsi nám šanci. Propast mezi námi je příliš široká. A toto rozhodnutí jsme učinili jednohlasně. Jsme dál, tam kde se věci nedají urovnat jen slovy.

Vše nejlepší pro tvůj příští život a kariéru.

Tuomas

Emppu Jukka Marco

Ps. Toto je otevřený dopis pro všechny.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Reading the new blood bring pressure to bear on guidelines

(AJidgeLigE, 8. 10. 2018 6:10)

Torsion bras de quelqu'un est comment poupe votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque set votre manque de sensibilite bat, il pompe le sang a tous egards vos arteres a la flanerie de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/qu-es-ce-que-le-cialis/

Blood Albatross : Blood on plan

(Abemakatsclets, 28. 7. 2018 22:45)

Compression est comment calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque temps votre manque de sensibilite bat, il pompe le sang par de vos arteres a la flanerie de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/commander-tadalafil-100-avis/

NW žijou dál!

(Terri, 23. 4. 2008 21:09)

Bože přestanete to konečně řešit?! Nevidim důvod proč pomlouvat Anette! Možná, že už to nejsou Nihtwish jaký ste znaly ale co kdyby přišla do kapely jiná zpěvačka ještě horší než anette?! Bože přestanět už s tim porovnáváním a pomlouváním! Chápu, že vás to štve! někteří říkají, že Nightwish bez tarjio nejsou Nightwish a já říkám Tarja bez NW taky neni Tarja! o tý změně jména kapely: Myslím, že sou si Tarja i NW kvit! Nightwish si nezměnili název (já osobně nevidím dvod proč by to dělali!) a Tarja zas zpívá staré písničky NW na svých koncertech! vy říkáte, že Anette kazí starý písničky! a já říkám, že to kytarový solu, který patří Emppuovi a na Tarjiném koncertě ho hraje nějakej chlápek je ještě hgorší, než když Anette zpívá staré songy Nightwish::Je to o hodně horší! Tarjin hlas možná zůstal ale hudba je v celku nan nic! A nawíc Nightwish nedělal jen Tarja ale především Tuomasova hudba a texty, které jsou těmi nhejlepšími, jaké jsem kdy četla!!!! A upřímě můžem být rdi, že se nerozpadli úplně!!!

Re: NW žijou dál!

(Martin, 19. 8. 2016 19:14)

A co ty ho posuzuješ jako? Jsi jako nějaký kytarista nebo co? On to třeba umí, ale třeba si to taky upravil podle sebe. Taky neříkám že, ona ty její písničky změkčuje, ale prostě to zpívá tak, jak jí to sedne. Kromě toho už tam dal Floor novou zpěvačku, tak si nestěžuj.

NEJSEM SI ÚPLNĚ JISTÁ

(Eli, 14. 3. 2016 21:41)

Nejsem si úplně jistá, jestli se mi v Nightwish víc líbila Tarja, nebo Floor. Je fajn, že Floor je schopná zazpívat i písně, co zpívala Tarja, což Anette nedokázala. Musím říct, že to nejnovější album (Endless forms most beautiful) se mi asi líbí ze všech alb nejvíc. Nedokážu si ale představit, že by něco takového zpívala Tarja. Jinak proti Anette nic osobně nemám, ale její zpěv mi leze děsně na nervy.

TO MĚ DO SLOVA NAŠTVALO!

(petrik, 3. 9. 2015 21:30)

Čau jenom vám musím říct že Tarja byla nejlepší ze všech zpěvaček z Nightwish!
Tuomas je strašně hloupej sám si podrazil nohy když vyhodil Tarju on sám je jenom na peníze a na svojí tupou kariéru KDYŽ MYSLÍ JENOM NA SEBE!ale tarja nikdy taková nebyla!!!!jsem moc ráda že si našla manžela a že má hezkou dceru!
BEZ TARJI TO NEJSOU NIGHTWISH!
A ted' místo Tarji A Anette tam dal ubohou Floor!
řeknu to jasně a jednoduše Tuomas se naštval že mu Tarju už vyfouk Marcelo tak jí vykopl PAKŮN'!!!!!!!

Re: TO MĚ DO SLOVA NAŠTVALO!

(Áďa :), 18. 10. 2015 18:54)

Jo, bez ní to není ono, přesně moje slova. Stejně si pořád představuju, že to zpívá ona :)

Re: TO MĚ DO SLOVA NAŠTVALO!

(Ridd, 15. 11. 2015 18:18)

Z casti musim souhlasit, Nightwish byli nejlepsi za Tarji a s nastupem Anette sla kapela o tridu niz. Anetta neni spatna zpevacka, ale vubec ji nepomohlo, kdyz zpivala pisnicky Tarji.
S cim ale absolutne nesouhlasim, je komentar o Floor. Jednak trochu nechapu, proc by mela byt uboha (nikdo, kdo si poslechne jeji zpev tohle prece nemuze rict) a jednak bych rekl, ze je to presne jedna z tech zpevacek, ktera se kvalitou hlasu z velke casti vyrovna Tarje. Floor jsem poprve poslouchal jeste kdyz zpivala v After Forever a osobne jsem rad, ze Nightwish vybrali prave ji.

Tarja vs. Nightwish?

(alcice247, 26. 11. 2014 13:42)

Mam Nightwish ráda a dokud zpívali s Tarjou nebylo lepší kapely. Odkopli tu nejlepší zpěvačku na světě kvuli hádce o peníze? To je hnus. Nevěřím, že by Tarja byla nějak protivná, sobecká a arogantní. Kdyby jo tak by ji nerozbrečeli fanoušci každý druhý koncert, což je pro fanouška nejhezčí pocta. Z druhé strany věřím, že pokud měla Tarja s manažerem rozdílné názory a rok spolu nemluvili chápu, proč chtěla dělat solovou dráhu a odejít od Nightwish. Ona je královna a nemusí se nikoho držet, je oslňující a krásná jenom když stojí na pódiu. Nightwish mám opravdu ráda, ale z té 100% skupiny zůstalo po odchodu Tarji tak 30% maximálně. Je to smutné, pro Nightwish.. rači si kluci s ní měli promluvit, protože lepší zpěvačku už neseženou :/ pro Tarju to byly schody nahoru :p solová kariéra jí spěje, má krásný hlas a naprosto boží písničky, které mě vždycky dostanou na kolena. Za dva dny si du nechat vytetovat jeji logo, jako vzpomínka na velkou královnu :) She's the one and the best <3

Koncert ve WERK aréně v Třinci

(Fario, 9. 9. 2014 14:42)

Paráda , nádhera. Co víc dodat? TARJA je superhvězda.Byl to jeden z nejlepších koncertů co jsem kdy viděl.

Názor posluchače

(antonio, 8. 9. 2013 5:45)

Mě jako posluchače zajímá jenom výsledný dojem. Ať si zpěvačky a muzikanti řeší problémy mezi sebou. Výsledný dojem koncertu Tarji bez Nightwishe: skvělej! Výsledný dojem Nigtwishe bez Tarji: mizernej. Výsledný dojem Nigtwishe s Tajrou: skvělej, škoda, že už je to historie.

Re: Názor posluchače

(MKzB, 20. 7. 2014 10:34)

Nightwish bez Tarjy nejsou špatné, ale Tarja dala svým songům tak vysokou laťku, že nastupující zpěvačky by se jich měly spíše vyvarovat a zpívat jen svoje.

překlad

(Tom, 7. 4. 2013 1:06)

kterej vůl ten otevřený dopis překládal do ČJ :{(>
Tarju a Mika jsem si užil včera ve Zlíně plnými doušky. Po Nightwish v současném složení neštěkne pes, stali se průměrnou kapelolu...

Re: překlad

(Tom, 7. 4. 2013 1:06)

*kapelou

Zpátky to nejde

(Jazzy, 31. 3. 2009 17:19)

Nesouhlasím s názorem který tu někdo vyslovil.Když někomu napíšete něco jako tohle, NEDÁ se to vzít zpět.Už to není ono, ale Nightwish budu poslouchat dál pro texty a hudbu.Ale nikdy ne pro zpěv.Anette se hodí asi třeba do Jonas Bros. atd.Ale ne do tak
kreativní kapely jako jsou Nightwish.

Re: Zpátky to nejde

(VLADUŠKA, 30. 11. 2012 3:01)

Máš rechttttt :D

Pro všechny

(Vladěnka, 30. 11. 2012 2:40)

Kdyby mě nekdo zastavil na ulici a zeptal se na skupiny nightwish,bez zavahání opovím do roku 2005 s tarjou.To co se stalo opravdu si mi všichni mužeme jen domýšlet,co mi přijde také moc smutné když tuomas řekl že už nechce podobnou zpěvačku a co si chce asi do metaloví kapely dát???průměrnou zpěvačku anette nic proti ni nemam ,ale ona nemá na nightwish ,srovnávat tajru s anette nebudu každá ma něco po hudební strance ,ale tajri odchod způsobil velkou bolest i mě odešla přeci královna metalu ..!!!!!

Po Masters

(M4rty5, 21. 9. 2012 23:00)

Už je nějakou dobu po Masters a tak sem měl čas v klidu si v mé makovici srovnat dojmy. Po zhruba týdenní depce že MoR skončil a hlavně po stejně dlouhé době výrazně sníženého přísunu alkoholu sem se zamyslel nad vystoupením kapely, která mě vlastně dotáhla k metalu a hlavně k Sabatonům :D a tou kapelou jak jistě správně tušíte jsou Nightwish. Na jejich koncert sem šel z toho důvodu abych si udělal jasno v tom jestli je pravda že Anette je tak hrozná nebo naopak ( dle současných fandů ) výborná zpěvačka. Scéna při vystoupení Nightwish byla úžasná. Kapela přišla na pódium a začala úvodní písní Storytime. Během této písničky sem si oddechl, protože jak Anette tak zbytek kapely váleli...ale potom to přišlo. Každý druhý song na setlistu byl ze staré éry. Bohužel Anette tyto písničky jednoduše nedává ( To ale není její vina, ale vina trotla kterej jí na setlist tyto písničky dává ). Nevěřím že je zpívá ráda, protože ona sama musí cítit že to prostě není ono. Dalším špatným kouskem byl paradoxně Amaranth, ten Anette dle mýho taky zrovna nevyšel, jinak třeba I want my tears back a Last ride of the day byly naprosto parádní pecky. Pyroshow byla nádherná, ale pokud srovnám komunikaci s publikem s ostatníma headlinerama tak ta byla hodně slabá. Jak Sabaton, tak Edguy a Within Temptation ( Mimochoden Sharon je fantastická zpěvačka ) v tomhle ohledu NW totálně převálcovali. Taky ani odezva publika nebyla bůhvíjaká. Prostě NW přišli odehráli, skončili o 10 minut dřív a místo zahrání přídavku normálně odešli. Kdyby místo starých songů zařadili písničky 7 Days to the wolves, Sahara, nebo Islander myslím že by se nikdo nezlobil, naopak z tváří fanoušků při starých písničkách šlo jasně vyčíst ( kromě kotle samozřejmě :D ) že by to naopak uvítali. Hlavně na konci kdy fanoušci vzhledem k programu čekali na přídavek a obvzlášť v momentě kdy na plac naběhli technici začli rozebírat scénu Nightwish se ze zadních řad začlo dokonce ozývat od některých lidí fuuuujjjjjjjj. Tenhle moment přesně charakterizuje jak rozpačité dojmy ve mě NW po skončení vystoupení zanechali. Na jedné straně výborně zahrané a odzpívané nové songy ( kromě zmiňovaného amaranthu ) a na straně druhé celkem chladný přístup kapely a pokažené staré songy. Tuomas kdysi řekl že už je unavenej tím jak lidi neustále po letech srovnávají obě zpěvačky, nicméně pokud bude kapela volit takovýto setlist jako byl Mor tak si o to srovnávání vyloženě říkají. Tak sem se vypotil, snad se to dá číst :D.

Re: Po Masters

(M4rty5, 25. 9. 2012 4:43)

Oprava věty : Hlavně na konci kdy fanoušci vzhledem k programu čekali na přídavek a obvzlášť v momentě kdy na plac naběhli technici začli rozebírat scénu Nightwish se ze zadních řad začlo dokonce ozývat od některých lidí fuuuujjjjjjjj. -- SPRÁVNĚ: Hlavně na konci kdy fanoušci vzhledem k programu čekali na přídavek a obvzlášť v momentě kdy na plac naběhli technici, kteří začli rozebírat scénu Nightwish se ze zadních řad začlo dokonce ozývat od některých lidí fuuuujjjjjjjj. -- Pardon :D

Tarju nelze nahradit, ale?

(M4rty5, 22. 6. 2010 0:40)

Možná mě budete považovat za schyzofrnika na mrtvé diskusy :D ale nedávno sem narazil na něco co mě velice překvapilo a to tak že velice mile. Když už chtěli NW měnit styl zpěvu ( respektive Tuomas řekl, že druhou Tarju už nechce ) , tak měli sáhnout po řekl bych pravé metalové zpěvačce. U nás v ČR jedna taková je a je sakra dobrá, jenom bohužel dělá metal jen příležitostně a musím říct, že když sem to video co tady uvěřejním viděl poprvé, tak mi doslova spadla huba. Takhle bych si totiž zpěvačku, která nemá Tarjin styl představoval------ Dámy a pánové někteří možná budete překvapeni a hhodně, určitě nechte video plynout ( Kdo zná Arakain možná tuší ): http://www.youtube.com/watch?v=VspL1YpruZo&playnext_from=TL&videos=vpQsM7fBkYk --- a že tahle zpěvačka má s Áčkama sakra šťávy na rozdávání. Sakra proč ona vlastně tohle nedělá normálně.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11

následující »